6 tipů , jak si nalíčit oči .

29. dubna 2012 v 6:00 | Anny |  Make-up

PŘEDNASTAVENO .

1. Povislé oči

Oči s povislými víčky vypadají těžce a unaveně. Musíš tedy oko opticky otevřít a zvýraznit. Vyvaruj se ale tmavých stínů přes celé víčko, tím bys docílila akorát toho, že tvá kukadla budou vypadat ještě těžší a unavenější, a to oči opticky zmenší a uzavře. Nepoužívej ani světlý stín, tím bys také zvýraznila jeho tvar. Nanášej ho pouze na kost pod obočím a horní linku řas. Střední odstín barvy rozetři směrem nahoru přes celou povislou oblast. Dále nanes tmavý stín na vnější řasovou linku, pěkně ho rozetři a tvaruj. Na závěr nezapomeň na řasenku, kterou nanášej směrem ven.

2. Malé oči

Malé nevýrazné oči je třeba zvětšit. Používej tedy světlé a zářivé stíny, které nanášej na pohyblivé víčko. Perleťové stíny používej také na kost pod obočí a do vnitřního koutku oka zkus světlý jemný stín. Na řasy použij prodlužující řasenku a do oka na vnitřní linku používej jen světlé tužky, jako například bílou nebo béžovou. Vyvaruj se černých odstínu tužek a stínů!

3. Velké oči

Mít velké oči, to je možná i tvůj sen. Ovšem ne vždy jsou velké oči ideálem, a to v případě pokud máš příliš výrazná horní víčka a plné oči. Musíš tedy zmírnit jejich výraz. Tmavý stín aplikuj, co nejblíže k řasám a směrem k obočí jej rozetři roztracena. Můžeš také zkusit nanést jen tmavou tužku se stejnou intenzitou po celém víčku, protože úkolem je oko lehce uzavřít. Můžeš také nanést tužku na vnitřní linku oka. Na řasy používej zhušťující řasenku.

4. Oči daleko od sebe

Máš-li prostor mezi očima větší, než jedno oko, tak tvé oči jsou daleko od sebe. Musíš je tedy opticky malinko přiblížit, a to tak že do vnitřního koutku oka aplikuješ tmavší stín. Dále už můžeš líčit klasickým způsobem - naneseš světlejší stín dovnitř oka a tmavým stínem pak vystínuješ oko do kočičího tvaru.

5. Oči blízko u sebe

Pokud máš prostor mezi očima menší, než jedno oko, máš oči blízko u sebe. Je tedy třeba oči mírně oddálit. Používej světlý pudrový matný stín do 2/3 oka a z vnější strany nanes tmavší stín, který vystínuj tak, aby se oko otevřelo a zůstal co nejvíce viditelný světlý prostor u vnitřního koutku oka. Tmavý stín nebo tužku začni nanášet kousek dál, než přímo místa, kde nám začínají růst řasy a linku protáhni směrem ven. Řasy zvýrazňuj také směrem ven a šikmo nahoru.

6. Pamatuj!

Tam, kde u líčení použiješ světlý stín, to opticky zvýrazňuješ, zvětšuješ a vyzdvihuješ do popředí. Naopak stmavým stínem zmenšuješ, zužuješ a potlačuješ do pozadí.

Bohužel jsem to zkopírovala , protože psát tohle celý po svém se mi fakt nechce :( .
 


Komentáře

1 Mischelle xP Mischelle xP | Web | 29. dubna 2012 v 12:03 | Reagovat

Super rady ;) ..

2 A. A. | Web | 29. dubna 2012 v 13:54 | Reagovat

Já mám malé oči,ale právě že mi je zvýrazní černá tužka.Je to blbost,ale fakt;D

3 Bikiette Morrison. Bikiette Morrison. | Web | 30. dubna 2012 v 17:12 | Reagovat

[2]: Asi tak, teda přijde mi to tak :-D

ale bílou tužku bych mohla někdy zkusit :) máš to pěkně sepsané, a aspoň jsi uvedla zdroj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama